29240166

Atšķirība starp folijspiedi un zelta/sudraba digitālo druku

Daudzi klienti vēlās padarīt savas izdrukas oriģinālas un Copy Pro piedāvā vairākas iespējas to izdarīt. Vispopulārākā izvēle ir izcelt izdrukas ar zelta krāsu – ielūgumi ar zeltu, ēdienkartes ar zeltu, vizītkartes ar zeltu, apsveikuma kartītes ar zeltu, u.tml. Taču bez zelta ir arī pieejamas citas efektīvas krāsas kā sudraba, kapara ('rose gold', pieejams tikai folijspiedes tehnikā), baltā krāsa un caurspīdīga laka (tikai digitālā druka). Šīs krāsas ir iespaidīgas un metāliskais spīdums piešķir izdrukātajam materiālam eleganci un paceļ tā vērtību.

Šis efekts ir iegūstams divos veidos – ar folijspiedi vai digitālajā drukā ar īpašu zelta, sudraba, baltu un lakas krāsu. Katrai tehnikai ir savi plusi un mīnusi, taču garantējam, ka izvēloties jebkuru no divām – izdrukātais materiāls atstās īpašu iespaidu. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par folijspiedes un digitālā zelta (sudrabs, laka un balta krāsa) atšķirībām.

Folijspiede

Zelta vai citas krāsas folijas pievienošana izdrukātajam materiālam ir vairāku soļu process, kurā tiek izmantots karstums un spiediens, kā arī toneris, lai folijas slānis varētu 'pieķerties' pie vajadzīgajiem elementiem. Šis process ir darbietilpīgs, tāpēc drukas materiāla pēcapstrāde ar foliju aizņem vairāk laika un pakalpojums ir dārgāks. Tomēr, pateicoties folijspiedes tehnikai, apstrādātie elementi ir īpaši spīdīgi, kā arī rada vieglu tekstūru uz izdrukas.

Digitālais zelts (sudrabs, laka vai balta krāsa)

Zelta (un citas metāliskās krāsas) toneris sastāv no metāliskām daļiņām, kas tiek izdrukātas uz jūsu materiāla un tas šim materiālam piešķir spīdumu. Lai gan šīs krāsas ir dārgākas par ierastajām CMYK krāsām, tiek izmantots tas pats printēšanas process, kas standarta krāsainajai drukai.

Kopsavilkumā

Izvēlies folijspiedi, ja:

  • Vēlies iegūt izteikti spīdīgu rezultātu;
  • Vēlies izmantot teksturētu papīru;
  • Drukājamais materiāls paredzēts ilgākam laika posmam (piemēram, informatīvo materiālu par uzņēmumu pasūti ar folijspiedi, bet īsas akcijas promo materiālu ar digitālo zeltu).

Izvēlies digitālo zeltu/sudrabu/laku/baltu krāsu, ja:

  • Vēlies minimālistiskāku, vairāk matētu rezultātu spīduma ziņā, tāpat atstājot tikpat ievērības cienīgu iespaidu, piemēram, par savu vizītkarti.
  • Izvēlētais papīrs ir gluds;
  • Drukājamais materiāls paredzēts īsam laika posmam, jo izgatavošana izmaksās mazāk.

 

Lai uzzinātu vairāk par šo pakalpojumu un pasūtīšanas iespējām, lūdzu, raksti uz maketi@copypro.lv