29240166

Faila sagatavošana drukai

Failiem, kurus sūtīsiet vai atnesīsiet, jābūt gataviem drukai. Gadījumos, kad nepieciešams ko labot – dažādu iemeslu dēļ – drukas operatoram ir jāiegulda papildu laiks pasūtījuma izpildei, kas nozīmē arī papildu izmaksas. Drukai pieņemam .PDF failus. Ja drukai nododat, piemēram, nepilnīgus Word vai Excel failus, jārēķinās ar iespējamām papildu izmaksām par faila sagatavošanu drukai, sākot no EUR 0,30 par vienu failu. Tāpat papildu izmaksas būs .DWG, .PSD, .EPS, u.c. failiem, kas paredzēti digitālai lietošanai nevis drukai.

PDF faila formāts

PDF faila formāts maksimāli nodrošina, ka izdruka atbildīs tam, kas redzams datora monitorā – gan izmēra, gan krāsas, gan fontu ziņā. Drukas iekārtas strādā CMYK krāsu režīmā, tāpēc arī failam jābūt atbilstoši sagatavotam.

Faili, kuriem vēlams pilns krāsu pārklājums (jeb "bez baltajām maliņām") – parasti vizītkartes, flaijeri, sertifikāti, bukleti, plakāti – tiks drukāti uz speciāli šim nolūkam paredzēta papīra izmēra, un pēc tam izgriezti. Lai to varētu kvalitatīvi izdarīt, faila maketam jāatbilst vairākām prasībām:

  1. PĀRLAIDES – dizaina elementiem, kuri ir "līdz malām”, jāturpinās pāri vēlamajai grieziena līnijai vismaz vēl 5 mm, lai minimālu nobīžu gadījumā pēc griešanas neparādītos neapdrukāta balta maliņa.
  2. GRIEŠANAS ATZĪMES – tieši ārpus lapas malām jābūt līnijām, kuras norāda vietu, kur griezt, lai rezultātā sanāktu jums vēlamais lapas formāts. Pārlaides un griešanas atzīmes iespējams uzlikt automātiski lielākajā daļā grafiskās apstrādes programmu.
  3. ATKĀPES NO MALĀM – visiem svarīgajiem dizaina elementiem (tekstam, logo, cilvēkiem fotogrāfijās, gada skaitlim kalendārā u.c.) jāatrodas vismaz 5 mm no lapas malas. Tajā skaitā arī dizainā iekļautajiem rāmjiem.

Atkāpes no malām un pārlaides ir īpaši svarīgas divpusējai drukai paredzētos materiālos.